Referenser

SOLGLÄNTANS REFERENSER 2019

SOCIALSEKRETERARE:


Hanna Salomonsson
Socialtjänsten Sundsvall
Tfn: 060- 19 21 71
Mail: hanna.salomonsson@sundsvall.se

Sandra Sjölund
Socialtjänsten Sundsvall
Tfn: 060- 19 22 21
Mail: sandra.sjolund@sundsvall.se

Hanna Kautto
Socialtjänsten Krokom
Tfn: 0640- 16 317
Mail: hanna.kautto@krokom.se

Frida Palm
Socialtjänsten Gävle
Tfn: 026- 17 71 02
Mail: frida.palm@gavle.se

Anna Persson
Socialtjänsten Östersund
Tfn: 063- 144 393
Mail: anna1.persson@ostersund.se

Sara Jansson
Socialtjänsten Hudviksvall
Tfn: 0650- 386 40
Mail: Sarah.Jansson@hudiksvall.se

Louise Sandell Norgren
Socialtjänsten Uppsala
Tfn: 018- 727 55 10
Mail: louise.sandell-norgren@uppsala.se

FRIVÅRDSINSPEKTÖRER

Ylva Flemström
Frivården Södertörn
Tfn: 077-22 80 800
Mail: ylva.flemstrom@kriminalvarden.se


MAMMOR TILL TRE AV VÅRA F.D KLIENTER:

Caisa är mamma till en av Solgläntans f.d klienter. Om Du som anhörig vill ställa några frågor till henne om Solgläntans behandlingshem är du välkommen ett ringa: 070- 635 82 82
Mail: Caisa.lowenborg@skol.lulea.se

Yvette är mamma till en av Solgläntans f.d klienter. Om Du som anhörig vill ställa några frågor till henne om Solgläntans behandlingshem är du välkommen ett ringa: 070- 329 76 21
Mail:yvvane@gmail.com

Annica är mamma till en av Solgläntans f.d klienter. Om Du som anhörig vill ställa några frågor till henne om Solgläntans behandlingshem är du välkommen ett ringa: 076- 120 82 10
Mail: Bergstrom_Annica@hotmail.com


EN AV SOLGLÄNTANS F.D KLIENTER:
Elias har gjort behandling på Solgläntan och lever idag som nykter och drogfri. Om du har några frågor kring hur Elias upplevde behandlingen på Solgläntan är du välkommen att ringa: 076-073 95 21.

Christoffer har gjort behandling på Solgläntan och lever idag som nykter och drogfri. Om du har några frågor kring hur Christoffer upplevde behandlingen på Solgläntan är du välkommen att ringa: 070- 319 45 61.

EN F.D ANSTÄLLD PÅ SOLGLÄNTAN:
Fredrik slutade 2013 sin anställning på Solgläntan för en flytt till vår huvudstad. Om du har frågor kring Solgläntan är du välkommen att ringa honom: 072-219 44 00.